Konforlu Ve Özel Ofis Nasıl Tasarlanmalıdır ?

Konforlu Ve Özel Ofis Nasıl Tasarlanmalıdır ?

Konforlu ve özel ofis dizaynı için öncelikle sizin istekleriniz ve ihtiyaçlarınız belirlenmelidir. Özel bir ofis içerisinde ne gibi özellikler aramaktasınız, nerede ve nasıl kullanacaksınız veya elinizde bulunanlar ile bir dizayn oluşturduğunuz taktirde nasıl rahat hareket edersiniz gibi soruları cevapladığınız taktirde işe başlayabilirsiniz.

Faaliyet alanınız hangi yöndeyse ve hitap ettiğiniz çevre ne ile alakalı ise tasarımınızı da o yönde gerçekleştirmelisiniz. Satış odaklı, toplantı odaklı veya müşterilerinizi o anda etkilemeye yönelik çalışmalar yapmak durumundaysanız renk detaylarına daha çok önem vermelisiniz. Sirkülasyonu daha düşük olan ofislerde ise renk seçiminde daha olağan ve düz renkler tercih edilmelidir. Satış odaklı bir ofis düzenlemek istiyorsanız renklerin daha canlı, göz alıcı, renkli ve etkileyici olmasına dikkat etmelisiniz. Konfor açısından da ofis koltuğunuzun seçiminde araştırma yapmaya özen göstermelisiniz.

Ofis Koltuğu Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Ofis içerisinde yapacağınız çalışmalar sırasında size her açıdan kolaylık ve rahatlık sağlayacak olan özellikle de koltuklarınızın seçimine çok dikkat etmelisiniz.

Boynunuzun ve belinizin herhangi bir sıkıntıya maruz kalmaması ve gün içerisinde yorgun düşmemeniz için kaliteli, ergonomik ve ekonomik beliniz ile uyumlu olan omurgalarınıza dost ofis koltuğu seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bu koltuklar sayesinde gün içerisinde yorgun kalmayacak, şiddetli ağrılardan kurtulmanıza yardımcı olacak olan ve ciddi anlamda bel ve boyun ağrılarınızın geçmesini sağlayacaktır.

Ofis içerisinde ister istemez gün boyu tüm vaktinizi oturarak geçireceğiniz için ofis koltuğu en önemli husus olarak göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bu sayede konforu ve rahatlığı bir arada sağlayabileceğiniz gibi konuk etmiş olduğunuz misafirlerinizin de son derece memnun kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yöneticileriniz için özel olarak tasarlanan fileli, deri ve kumaş döşeli ofis koltuklarını tercih edebilirsiniz. Kendi mekanizması sayesinde koltuğunuzu arkaya doğru yatırabilir ve istenilen konumda kalmasını sağlayabilirsiniz. Aşağı ve yukarı doğru hareket eden bu koltukların boyunu da ayarlayabilmeniz mümkündür. Her açıdan rahatlıkla kullanımını sağlayabileceğiniz ve gün içerisinde hiçbir sıkıntıya maruz kalmayacağınız rahat ve konforlu bir ofis koltuğuna yapacak olduğunuz küçük bir araştırma sonrasında sahip olabilirsiniz.

LÖFFLER LEZGO File Ofis Koltuğu
LÖFFLER LEZGO File Ofis Koltuğu

LEZGO File Ofis Koltuğu Özellikleri;
Patentli ERGO TOP® – Teknolojisi ( Jimnastik topunda oturuyormuşsunuz gibi)
Senkron Mekanizması . Oturma alanınızda bacak boy ayarı
Hareketli oturma alanı
Arka sırtlık 5 farklı pozisyonda sabitleme
Yan Gerginlik ayarı
Sırtlık acısı sabitleme
Oturma ayarı  45-120 kg arası taşıma kapasitesi
Tüm zeminlere uygun tekerlekler.
Döşemelik kumaşlarda çifte renk seçme alternatifi

 

Özel ofis dizaynı!

Bütçenizin yeterli olduğu oranda hangi alan üzerinde çalışma yapacağınızı belirlediğiniz takdirde seçecek olduğunuz renkle beraber tasarımınız yapılır. Diğer bir detay ise çalışan personel sayısı ve bu doğrultudaki ihtiyaçların belirlenmesidir. Kurumsal hassasiyetleri daima göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ofis koltuğu seçimleri aktif olarak tasarlanırken mekân özellikleri de büyük anlamda rol oynamaktadır. Diğer bir etken ve ofisinizin vazgeçilmezleri arasında yer alacak olan şey aksesuarlardır.

Ofisinizin sahip olduğu alan, yapılan tasarım ve renklendirmeler ışığında iç mimarınızın ofisiniz içerisinde kullanmanız gereken objeyi konumlandırmanız gereken yer konusunda yardımcı olmaktadır. Asıl siz ofis koltuğu ve aksesuarların dizayn noktasında birbirleri ile ayrılığa düşmemesi için çaba göstermeli ve bu yönde çalışmalar yapmalısınız.